SECAM SlovakiaSECAM Slovakia

Inteligentné riešenia

S inteligentnou elektroinštaláciou máte vždy a kdekoľvek dokonalý prehľad, čo sa deje u vás doma. A navyše ju viete ovládať aj z diaľky.


 
Inteligentná elektroinštalácia zjednodušuje ovládanie napojených zariadení. Dokáže vyhodnotiť každú situáciu a reagovať na ňu bez vašej pomoci. 

Mozog celého systému je centrálna jednotka, ktorá dokáže dom či byt riadiť za vás. Pri inteligentnej elektroinštalácii sa okrem silových káblov realizuje aj zbernicové vedenie, ktoré umožňuje vzájomnú komunikáciu účastníkov medzi sebou. Cez neho sa posiela informácia zo snímačov k riadiacej jednotke, ktorá ju vyhodnocuje a vydá potrebný povel aktívnym prvkom.

 

Základnou funkciou inteligentnej elektroinštalácie naďalej ostáva ovládanie svietidiel. Systém dokáže osvetlenie spínať a stmievať. Riadiť sa dajú aj elektrické zásuvky pre nočné lampy v spálni či pre stojanové lampy v obývačke. Bonus je, že viacero svietidiel môžete spojiť do jednej svetelnej scény a ovládať ich naraz. Rôzne scény si vytvárajte podľa situácii, jednu na pozeranie televízie, inú na posedenie s priateľmi či na čítanie. Stlačenie jediného tlačidla pritom môže vyvolať sériu akcií. Pri scéne pozeranie televízora sa tak môže naraz aktivovať stlmenie osvetlenia, zapnutie televízora a zatiahnutie zatemňovacích prvkov.

 

Svetlá sa dajú spínať aj automatickými pohybovými senzormi. Je to praktické najmä na chodbe či schodišti, kde vás v noci bude sprevádzať tlmené svetlo. Oceníte i centrálne nastavenia. To umožní pri odchode automaticky vypnúť všetky svetlá a takisto odpojiť zásuvky s výnimkou potrebných. Počas dovolenky viete na oklamanie zlodejov simulovať prítomnosť osôb zapínaním a vypínaním vybratých svietidiel. Samozrejme, zároveň sa dajú vnútorné a vonkajšie svietidlá ovládať nielen centrálne ale aj samostatne, a ich zoskupenie môžete kedykoľvek zmeniť.

 

Inteligentný systém však dokáže viac ako ovládať svetlo. Do jeho portfólia patria zatemňovacie prvky, garážové dvere a príjazdové brány, vykurovanie, chladenie a vetranie, domáce spotrebiče ako aj audio a video technika či zavlažovacie zariadenie. Ovládanie tienenia, okien, garážových a príjazdových brán, vyžaduje aby boli na elektrický pohon. Inteligentný systém sa samozrejme dá prepojiť aj so zabezpečovacím systémom. 

 

Na ovládanie inteligentnej elektroinštalácie existuje viacero zariadení akými sú jednoduchšie spínače či zložitejšie panely s dotykovou obrazovkou. Najpraktickejšie sú však mobilné telefóny a tablety.

 

 

V prípade otázok nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať.

 

 

 

 

Spolupracujeme